English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

دادگاه تجدیدنظر ۱۱ متهم عرب در اهواز برگزار شد

آذوح: دادگاه تجدید نظر رسیدگی به اتهامات ۱۱ فعال سیاسی عرب در شعبه ۱۶ دادگاه تجدید نظر اهواز به ریاست قاضی «سعید کوشا» برکزار شد. این شهروندان پیشتر توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب «قاضى شعبونی» به حبس های طویل المدت محکوم شده بودند. تاکنون احکام ۲ تن از این ۱۱ شهروند به آنان ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه تجدیدنظر یازده فعال سیاسی عرب در شعبه ۱۶ دادگاه تجدیدنظر این شهر برگزار شد.

هویت یازده محاکمه شده ۱۳ مردادماه عبارت است از: ١- على خنافره فرزند یعقوب از اهالى آبادان ٢-اسماعیل رحیمیان ( دحیمى) فرزند جواد از اهالى کوى مجاهد اهواز ٣- رسول دحیماوى (دحیمى) فرزند عبود از اهالى ملاشیه ۴- ابراهیم دحیماوى ( دحیمى) فرزند عبود از اهالى ملاشیه ۵- على بیت سیاح فرزند عبدالرضا از اهالى شهرک رزمندگان اهواز ۶- مهدی خانى پور (حلفى) فرزند کریم از اهالى روستاى تلبومه شمال اهواز ٧- جابر سخراوى فرزند گحامى ٨- عارف صرخى فرزند مجید از اهالى ملاشیه ٩- عبدالکاظم حیدری فرزند عبد از اهالى آخر اسفالت اهواز ١٠-شکرالله صخراوى فرزند بطی از اهالى کوى خشایار اهواز ١١- محمد خانى پور (حلفى) فرزند کریم از اهالى روستاى تلبومه شمال اهواز.

یک منبع نزدیک به این شهروندان در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “دادگاه تجدیدنظر حکم دو تن را مشخص و دیگر افراد ذکر شده در این پرونده تا کنون با قید وثیقه آزاد و منتظر صدور حکم دادگاه تجدید نظر هستند.”

وی در ادامه افزود: “در این پرونده دسته جمعى احکام دو تن از آنها مشخص شده است که بنا به رأى شعبه ۱۶ دادگاه تجدید نظر آقایان جابر سخراوى (صخراوى)فرزند گحامى و مهدى خانى پور(حلفى) فرزند کریم که پیش تر به اتهامات محاربه و عضویت در گروه‌های معاند نظام (جنبش عربی آزادی بخش الأحواز) توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب مجموعا به ۲۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند پس از بررسی پرونده و استماع دفاعیات متهمان با استناد به بند الف ماده ۴۵۵ قانون آیین دادرسی کیفرى با کاهش حکم اولیه به ۱۷ سال ونیم حبس تعزیری محکوم شدند.”

منبع نزدیک به این شهروندان تاکید کرد: “جابر سخراوى ۳۲ ساله فارغ التحصیل رشته کامپیوتر از اهالى شهر اهواز و مهدى خانى پور( حلفى) ۲۷ ساله از اهالى روستاى تلبومه در شمال اهواز در تاریخ چهارم فروردین ۱۳۹۳ توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شدند. این دو تن بعد از تخلیه زندان کارون هم اکنون در زندان شیبان(مجتمع حرفه آموزش اهواز) در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند. جابر سخراوى از تومور مغزى و فلج شدن قسمت راست بدنش بطور کامل وهم‌چنین از درد در ناحیه مثانه و کلیه ها رنج مى برد. جابر سخراوى و خانواده او چندین بار جهت درمان آقای سخراوی درخواست مرخصى استعلاجی کردند اما تا کنون موفق به اخذ آن نشدند.”

دیگر متهمین این پرونده نیز در فروردین ماه ۱۳۹۳ بازداشت شده و گفته می‌شود چندین ماه در بازداشتگاه اداره اطلاعات در معرض بدرفتاری و بازجویی توام با خشونت قرار داشته اند. آنها با پایان بازپرسی با قرار وثیقه تا زمان نهایی شدن احکام صادره آزاد هستند.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter