English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

بحران آب در اردبیل جدی است

آذوح: تامین آب شرب اردبیل در صورت بی‌توجهی در سال‌های آینده دچار بحران خواهدشد.

به گزارش یول‌پرس، مجری طرح‌های آبرسانی شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل در جمع خبرنگاران در خلخال اظهار کرد: ما پروژه انتقال آب چشمه گور گور به اردبیل را در قالب بیع متقابل به همت بخش خصوصی و بعد از سه سال پیگیری به زودی اجرایی خواهیم کرد که اسناد آن به شرکت هامون واگذار شده تا با تضمین مناسب زمینه اجرایی آن فراهم آید.

وی افزود: قرار است در قالب این پروژه ۵۰ لیتر در ثانیه آب چشمه گور گور در شهر اردبیل و در بیش از ۱۰۰ نقطه با نصب شیر برداشت آب در بین شهروندان اردبیلی توزیع شود که مختص آب شرب و پخت و پز است.

جبرائیل میرزایی گفت: تامین آب شرب اردبیل در صورت بی‌توجهی در سال‌های آینده قطعا دچار بحران می‌شود و ضروری است مدل دوم تصفیه‌خانه استان اردبیل هر چه سریع‌تر اجرایی و عملیاتی شود.

رمضانی با بیان اینکه مطالعات اجتماعی و تامین منابع آب از طریق این چشمه زلال دامنه ساوالان انجام شده تا بدون اینکه در منطقه سرعین و نیر مشکلی از محل توزیع منابع آب گور گور به وجود آید بستر این سرمایه‌گذاری به خوبی مهیا شود، تصریح کرد: ما مطالعات دقیقی را در مسیر آبدهی چشمه انجام دادیم تا با جلوگیری از هدر رفت منابع آب چشمه گور گور بتوانیم آب مورد نیاز اردبیل را در حوزه شرب و پخت و پز از این محل تامین کنیم.

وی با بیان اینکه آب اردبیل در وضعیت بحرانی قرار دارد و اگر فکری به حال آن انجام نشود قطعا در آینده با مشکل روبه‌رو خواهیم شد، یادآور شد: شهر اردبیل به شدت نیازمند احداث مدل دوم تصفیه خانه آب شرب است که با روش بی‌اوتی نمی‌توانیم زمینه اجرایی آن را فراهم کنیم.

مجری طرح‌های آبرسانی شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم تا خارج از بودجه دولتی از اوراق خزانه اسلامی و اوراق مشارکت در اجرای پروژه‌های شرکت آب منطقه‌ای استفاده کنیم، افزود: در اردبیل از محل اوراق مشارکت ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و در خلخال نیز ۲ میلیارد تومان از این محل جذب خواهد شد.

رمضانی افزود: قرار است از محل اسناد خزانه نیز ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای پروژه‌های آبرسانی پیش‌بینی شود چرا که تنها راه نجاتمان در اجرای پروژه‌های زیربنایی در بخش آب استفاده از سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی است.

وی این روش‌های جدید تامین منابع مالی نوین را بی‌او‌تی، بی‌او‌او و …. اعلام کرد و گفت: به روش بی‌او‌تی پروژه آبرسانی به کوثر جزو برنامه‌های اصلی است به طوری که سعی جدی بر این است تا در شهرستان کوثر نیز از این طریق پروژه تامین منابع آب اجرایی شود تا آب شرب مورد نیاز کوثر تامین شود.

مجری طرح‌های آبرسانی شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل تصریح کرد: برای احداث تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل ما نمی‌توانیم از روش بی‌او‌تی استفاده کنیم چرا که مراحل اجرایی و انعقاد قرارداد در این روش طولانی است به طوری که در اردبیل نیازمند احداث هر چه سریع‌تر تصفیه خانه آب شرب اردبیل هستیم تا از وضعیت بحرانی خارج شویم.

رمضانی اظهار کرد: ما در شرایط اضطرار در اردبیل روبه‌رو هستیم و باید هر چه سریع‌تر تصفیه خانه آب شرب اردبیل تکمیل و به بهره‌‌برداری برسد.

وی عنوان کرد: ۳۵ میلیارد تومان تاکنون برای احداث برج آبگیر و زون‌بندی در شهر اردبیل در حال هزینه‌کرد هستیم که امیدواریم اجرای آنها زمینه‌ای را فراهم کند تا آب باکیفیت در اردبیل تحویل هموطنانمان شود.

مجری طرح‌های آبرسانی شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل اظهار کرد: باید مسؤولان امر به صورت ویژه برای اجرای این پروژه وقت بگذارند و از طریق منابع اعتباری ملی و ردیف اعتباری خاص بستر اجرای تصفیه خانه مدل دوم اردبیل را فراهم کنند.

رمضانی گفت: آبرسانی اردبیل از پروژ‌ه‌های بزرگ کشوری است که از نمایندگان استان انتظار داریم در این زمینه موضوع را پیگیری کنند که ما در سفر اعضای کمیسیون عمرانی تلاش خواهیم کرد تا زمینه اجرایی مدل دوم تصفیه خانه اردبیل فراهم آید.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter