English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net

مصاحبه و گزارش
پربیننده؛ سال گذشته
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter

وضعیت نگران کننده حبیب ساسانیان” یاکاموز” در بازداشت اداره اطلاعات اردبیل

آذوح: حبیب ساسانیان” یاکاموز” شاعر و نویسینده و محقق آزربایجانی که قریب به دو ماه پیش به صورت غیر قانونی و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل و سپس زندان اردبیل انتقال یافته بود به دلایل نامعلومی بار دیگر به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل برگرداننده و بنا به گزارش های موثق تحت فشار شدید جسمی و روحی قرار دارد.

به گزارش آرازنیوز، این فعال مدنی و فرهنگی آزربایجان که چندین بار در تجمعات فرهنگی قلعه بابک و اعتراضات خرداد ۸۵بازداشت شده بود بدون هرگونه دلیل مستند و صرفا بخاطر نشر مقالات و اشعار اعتراضی به تبعیضات فرهنگی و مدنی علیه آزربایجان بازداشت گردید ولی سپس مقامات قضایی با پرونده سازی کذایی شاعر و هنرمند آزربایجانی را تحت شکنجه های روحی و جسمی فراوانی قرار دادند.

اخبار موثق حاکی از آن است که مسئولین اداره اطلاعات اردبیل برای اعتراف گیری کذایی از حبیب ساسانیان به اقدامات غیر انسانی و غیر اسلامی دست زده و مانع ملاقات تلفنی و حضوری وی با خانواده اش شده اند.

در تنها تماس تلفنی که حبیب ساسانیان با خانواده خود داشت با صدای شکسته و درد آلود گفته که هر اتفاقی برایش افتاد و نتوانست بچه هایش را ببیند او را حلال کنند.

خانواده حبیب ساسانیان” یاکاموز” که دچار اضطراب و نگرانی شدید شده اند از مجامع بین المللی و حقوق بشری خواستار پبگیری وضعیت حبیب می باشند.

لازم به ذکر می باشد، که با نحوه برخورد و بازداشت طولانی مدت و خبرهای نگران کننده از وضعیت جسمی وی موجی از نگرانی و اعتراض را در بین فعالین حرکت ملی به وجود آورده است.

Share/Save/Bookmark
 

دیدگاه شما

افزودن نظربرای نمایش تصویر جدید کلیک کنید.
مقالات