English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

سانما بیرگون فاشیست‌دن حساب سورولماز!- بهرام جوادی

انتشار خبر ایجاد رشته تحصیلی زبان و ادبیات ترکی آذربایجانی در دانشگاه تبریز، تشکیل فراکسیون نمایندگان مناطق ترک‌نشین در مجلس دهم، تدوین آیین‌نامه تدریس زبان‌های مادری در مدارس توسط وزارت آموزش و پروش کافی بود تا بار دیگر زخم کهنه نژادپرستی و فاشیسم در ایران سر باز کند و انتشار این اخبار خوش را به کام شهروندان ایرانی تلخ نماید.

این زخم کهنه این بار توسط برخی از رسانه‌های نزدیک به اردوگاهی برخاسته است که بانگ دموکراسی‌ خواهی، حقوق شهروندی و… از ژست‌های روشنفکری آنان به آسمان‌ها برمی‌خیزد.

روزنامه شرق و ستاره صبح با بهانه قراردادن درگیری یک نماینده مجلس با یک خبرنگار چنان بی‌محبا فراکسیون نمایندگان ترک مجلس و زبان ترکی را به بهانه حفظ تمامیت ارضی کشور و وطن دوستی مورد حمله قرار داده‌اند که انگار به نتیجه رسیدن این خواست عمومی شهروندان غیرفارس در ایران، کشور را به سمت تجزیه و فروپاشی پیش خواهد برد.

بهرام جوادی – مدیرمسئول یول‌پرس و وکیل پایه یک دادگستری

بهرام جوادی – مدیرمسئول یول‌پرس و وکیل پایه یک دادگستری

روزنامه شرق با انتشار مطالبی به قلم افراد وابسته به جریان پان‌فارسیسم – که طرفدار سیاست‌های فاشیستی یکسان‌سازی فرهنگی و هویتی رژیم گذشته می‌باشد – با تیترهایی همچون “قوم‌گرایی در ترازوی وحدت ملی”، “مجلس شورای اسلامی، مجلس شورای ملی یا لویه جرگه قومی!؟”، “میراث مشروطه در خطر است”، “این زبان، مغولی نیست” و… شمشیر را از رو بسته و قیافه کریه ضدانسانی خود را به نمایش گذاشته است.

این روزنامه سراسری در حالی تشکیل فراکسیون نمایندگان ترک مجلس را اقدام قوم گرایانه خطاب می‌کند که دوستان هم مسلک آنان در مجالس ششم، هفتم و هشتم فراکسیون نمایندگان کردزبان را تشکیل داده بودند و در همین مجلس نیز فراکسیون نمایندگان سنی مذهب را تشکیل داده‌اند که در برابر آن سیاست سکوت پیشه کرده و رفتارهای آنان را قوم گرایی و مذهب گرایی خطاب نمی‌نماید.

البته به نظر نگارنده هیچ یک رفتار قومی محسوب نشده و هر انسانی این حق را دارد تا براساس هویت خود هر تشکلی را ایجاد و آن را اداره نماید.

اما این پایان ماجرا نیست و موضوع زمانی به اوج هیجان می‌رسد که رسانه‌های وطنی نزدیک به اردوگاه اصلاح‌طلبان بر سر موضوع حقوق شهروندی اقوام غیرفارس با اپوزیسون خارج نشین کشور اتحاد خبیثی را تشکیل می‌دهند تا با تمام قوا تفکرات مسموم نژادپرستانه خود را به نمایش بگذارند.

روزنامه ستاره صبح چاپ تهران اقدام به انتشار مطلبی با عنوان “پیرامون تاریخ و زبان آذربایجان” به قلم عباس جوادی دبیر بخش آسیای رادیو اروپای آزاد (رادیو فردا) نموده است و چنانچه خوانندگان مستحضرند این رادیو توسط آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) جهت ایجاد آشوب و تنش و تغییر حکومت‌های بلوک شرق در جریان جنگ سرد در پراگ پایتخت جمهوری چک‌اسلواکی (چک کنونی) ایجاد شده و اکنون نیز با همان هدف ادامه فعالیت می‌دهد و یکی از رسانه‌های اصلی جریان ضدانقلاب محسوب می‌شود.

این دو جریان ضد انقلاب و جریان به اصطلاح رفورمیست که هر دو مدعی حقوق بشر و شهروندی می‌باشند متحد شده‌اند و جالب اینجاست که بوی تعفن نژاد‌پرستی از این دو اردوگاه بیش از هر اردوگاه سیاسی دیگری به مشام می‌رسد.

سخن نگارنده اکنون  با این دو جریان سیاسی است تا بگوید و آنان آویزه گوش خود نمایند اما صد افسوس که تفکرات فاشیستی چنان گوش‌های آنان را کر کرده که نخواهند شنید ولی باز می‌گوییم تا بلکه وجدان بیداری در بین آنان پیدا شود و بشنوند، ما می‌گوییم که وجب به وجب این خاک و سرزمین با خون تمام ایرانیان اعم از ترک و فارس و کرد و بلوچ و غیره آبیاری شده و آب‌های جاری در کوهسارهای آن نیز عرقی است که این مردمان برای توسعه و آبادانی آن کشیده‌اند و همه جای ایران را خانه خود می‌دانند و هرگز جریان فاشیستی نخواهد توانست تخم نفاق و کینه را در دل این مردم بکارد و طوفان درو کند.

مردمان این سرزمین هزاران سال است که در کنار هم با اخوت و برادری زیسته‌اند و فرهنگ هم را محترم شمرده‌اند و اکنون عده‌ای دست پلید استکبار زده و بدخواه که از آستین آن بیرون آمده نخواهد توانست در جهت تامین منافع سر سپردگان خود، در کشور نفاق ایجاد نموده و کشور را به سوی تجزیه ببرند.

امروز کشور عده‌ای تجزیه طلب را می‌بیند که هر روز با یک اقدام و عمل،  قصد دل سرد کردن اقوام ایرانی را دارند. روزی توهین به ترک‌ها را در روزنامه ایران منتشر می‌کنند و روز دیگر در صدا و سیما، روزی شرف و غیرت دلیرمردان ترک قشقایی را مورد هدف قرار می‌دهند و روز دیگر تشکیل فراکسیون نمایندگان ترک مجلس و ایجاد رشته زبان و ادبیات ترکی را.

اما غافل از این هستند که حنای آنان رنگ باخته و کشور در مسیر توسعه و آبادانی در زیر پرچم اسلام با رعایت حقوق تمام اقوام به پیش خواهد رفت و آنچه عاید نژادپرستان و فاشیست‌ها خواهد شد رو سیاهی است و آنان گمان نکنند که روزی جوابگوی تفکرات نژادپرستانه خود در برابر وجدان عمومی جامعه نخواهند بود.

اختصاصی یول‌پرس- بازنشر با ذکر منبع بلامانع است

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter