English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

داستان دستگیری 35 نفر پان ایرانیست در مناطق زلزله زده

سایتهای ملی چرا دقت نمی کنند
بعد از زلزله مهیب و تلخ منطقه قاراداغ آزربایجان جنوبی و بی اعتنایی آشکار دولت ایران نسبت به آسیب دیدگان مظلوم زلزله ، ملت غیور آزربایجان با خبر رسانی گسترده از طرف رسانه های حرکت ملی آزربایجان با بسیج همگانی قبل از دولت ایران به یاری آسیب دیدگان پرداختند .
مرکزیت ذهن راسیست فارس که از این مسئله شدیداً به هراس افتاده بود و به عینه خلاء موجودیت دولت فارس ایران در مناطق زلزله را مشاهده می کرد سریعاً وارد عمل شده و با هوچی گری و سیاستهای دایه مهربانتر از مادر برای اینکه عملکرد حرکت ملی آزربایجان راکم رنگ تر جلوه دهد تبلیغات خود مبنی بر ارسال کمکهای مادی و معنوی به مناطق زلزله زده را در سرفصل اخبار خود قرار داد .
در این اثنا بعد از چند روز از وقوع زلزله شاهد این بودیم که عده ای به بهانه کمک رسانی به همنوع ! البته با سازماندهی قبلی از طرف عناصر احزاب پان ایرانیست ــ پان فارسیسم همچون ملی مذهبی ها و سلطنت طلبها روانه مناطق زلزله زذه می شوند . همانها که سالهاست چه در داخل و چه در خارج می کوشند تا کوششهای ملل غیر فارس برای آزادی و استقلال ملیشان را انگل شوند
نمونه ای از آن را همین چند روز اخیر در مورد نامه کنگرسمن آمریکایی " رورا باکر " شاهد بودیم و دیدیم که همین به اصطلاح انسان دوستان چگونه به کنگرسمن آمریکایی تاختند و به خیال خود در قبال اراده ملی آزربایجانیها ایستادند .
یکی از خبرهایی که به شدت از طرف سایتهای پان ایرانیست خارجی و داخلی ساپورت گردید ، خبر دستگیری 35 نفر از به اصطلاح امدادرسانانی بود که از تهران و چند شهر غیر تورک به منطقه اعزام شده بودند .
افرادی که عمدتاً سابقه سیاسی شان در خدمت گذاری به پان فارسیسم بر همگان آشکار است ، اما نکته بسیار مهمی که اینجا مطرح می شود اینست که چرا و به چه علت جمهوری اسلامی ایران آنها را دستگیر کرد .
یکی از دلایل مهم دستگیری این افراد از سوی نیروهای امنیتی این بود که حکومت به خوبی می دانست که این افراد با هدفی سیاسی به منطقه اعزام گشته اند یعنی جمهوری اسلامی در وهله اول آنها را نمایندگان رقیب از جناحهای مخالف داخل نظام می دانست .
دلیل دیگر دستگیری این افراد حماقت آنها و ساپورتر های آنهاست . چرا که ایشان فکر می کردند که مناطق روستایی آزربایجان آنقدر از سیاست عقب افتاده اند که خواهند توانست در لابلای کمکهای مادی خود برای آنها از ایران عزیزشان ! و لزوم عدم جدایی آزربایجان جنوبی از ایران موعظه کنند و روستائیان هم برایشان چه چه و به به خواهند زد . اما جمهوری اسلامی ایران که به خوبی از شرایط آگاهی مردم منطقه واقف است می دانست که اگر ایشان و گروههای بعدی اعزامی به چنین حماقتی در منطقه دست بزنند ممکن است روستائیان همان منطقه طور دیگری ایشان را بدرقه کنند .
حال سوال ما از سایتهای ملی اینست که چرا و به چه علت در خروجی اخبار خویش دقت نمی کنند .
نهایت کی بوراسینی دوشمن سئوینمه سین دیه آنا دیلیمیزده یازمالییک : بیز بیر سیرا دوست سیته لردن ایسته یریک ان آزی بئله نسی خبرلرده بیزی بایکوت ائتدیک لری قدر حساسیت خرجله یب و بئله نسی خبرلره اؤنم وئره رک دوشمانین دگیرمانینا سو تؤکمه سینلر . اینانیریق کی بو ایش سهوی دیر و
اینشالله اوماریق تکرارلانماسین .
جمعه 10 شهریور سال 1391
« طیف فعالین مستقل حرکت ملی آزربایجان جنوبی »
www.facebook.com/musteqilmilliteyf
Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter