English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

خبر فوری: 49 کشور به خاک انگلستان اضافه شد؛ قاره ی آمریکا به خاک فرانسه پیوست!

بنا به گزارشات رسیده از اقصی نقاط جهان، در پی سخنان حسین شریعتمداری(مدیرمسئول روزنامه ی کیهان و نماینده ی ویژه ی رهبری) مبنی بر لزوم برگزاری رفراندوم جهت بازگرداندن جمهوری آذربایجان به ایران، کشورهای مختلف در صفوف یکپارچه و متحد به هم می پیوندند و بسیاری نیز در نوبت الصاق به یکدیگرند.

اتحادیه ی کشورهای آفریقایی در پیامی که به تازگی منتشر شده ضمن اشاره به اینکه قاره ی آمریکا نزدیک به 3 میلیون سال پیش بخشی از آفریقا بوده است، خواستار الحاق قاره ی آمریکا به آفریقا گردید. در پی این اظهارات، تعدادی از سیاهپوستان ساکن آمریکا نیز با صدور بیانیه ای درخواست نمودند حداقل تا 50 سال سفیدپوستان را برده کرده و دور قاره ی آفریقا بگردانند.

از سوی دیگر کشور فرانسه نیز ادعا کرده است که قاره ی آفریقا کلا باید به این کشور داده شود. وزارت امور خارجه ی این کشور با صدور اطلاعیه ای ضمن توضیح این مطلب که بیش از 20 کشور آفریقایی به مام فرانسه بازگشته اند تاکید کرد "چون اکثر کشورهای آفریقایی مال ماست پس کلا این قاره به ما می رسد". این اظهارات واکنش شدید وزیر امور خارجه ی آمریکا را در پی داشته است. ایشان گفته اند: "ما ماندن در زیر یوغ بردگی سیاهان را به چسبیدن به مانکنهای فرانسوی ترجیح می دهیم". گفتنی است سنای آمریکا در جلسه ی فردا تصمیم خواهد گرفت که آمریکا مال کی باشد. لازم به ذکر که این کشورها قرار است بنا به اسناد تاریخی به فرانسه بچسبند: الجزایر، کامرون، بنین، بورکینافاسو، چاد، کومور، آفریقای مرکزی، جمهوری کنگو، جیبوتی، ساحل عاج، گینه، ماداگاسکار، مالی، موریتانی، مراکش، نیجر، سنگال، توگو، تونس، هائیتی، لائوس، لبنان و آندورا.

از سوی دیگر، انگلیس هم دست روی آمریکا گذاشته و این کشور را می خواهد. جنبش اجتماعی "ما 63درصد هستیم" با حضور در خیابانهای لندن پارچه نوشته هایی را برافراشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: "ما منتظر آمریکا هستیم، هیچ جا نمیریم همین جا هستیم". این جمع پرشور با برپایی اعتراضات خیابانی و آتش زدن گسترده ی سطلهای آشغال، انزجار خود را از حکومت آمریکای اشغال شده اعلام داشت. آقای اوباما نیز در پاسخ به این امر و در نطق تلویزیونی خویش با اشاره به اینکه به خواسته های اهالی انگلستان اهمیتی نخواهد داد اضافه نمود: "اولویت اول و اصلی ما الحاق به آفریقاست. من خودم سیاهپوستم، سیاهپوستها را هم دوست دارم."

از دیگر مناطقی که جنگ و جدل بر روی آنها ادامه دارد، لیبی و سومالی است. کشورهای انگلیس، فرانسه و ایتالیا مدعی این دو کشورند و هر یک با اعزام قوای جنگی به منطقه در پی گرفتن سرزمینهای آبا و اجدادی خویشند. یکی از مورخین انگلیسی با انتشار نوشته ای بیان نمود: "سومالی، سرزمین اصلی آنگلوساکسونهاست". این مورخ در پاسخ به این سوال که "پس چرا رنگ پوستهاتون فرق داره؟"، فحش داد.

بر طبق اخباری که هم اکنون در حال رسیدن است، در حوزه ی بالکان بسیاری از کشورها در حال برگزاری رفراندومند و کلا معلوم نیست کی به کجا می رسد. ولادیمیر پوتین در نطق دیشب خود با ارائه ی لیست جمعی از کشورها از مردمان آنها خواست تا عصر امروز تکلیف خود را روشن نمایند. ایشان تاکید کرده است از امشب این کشورها را جزئی از خاک روسیه می داند. گرجستان، آذربایجان، ارمنستان، قراقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، بلاروس، استونی، فنلاند، مجارستان، لیتوانی، لتونی، اوکراین و رومانی کشورهایی اند که پوتین دستور به الصاق آنان داده است.

در این میان یوگسلاوی سابق اوضاع عجیبتری را شاهد است. کشورهای صربستان، کرواسی، بوسنی و هرزگووین، اسلوونی، مقدونیه، مونته نگرو و کوزوو کلا به هم ریخته اند. جنبشهای اجتماعی مختلفی به وجود آمده و هر یک بخشی از مناطق را به تصرف خود درآورده است. عده ای می گویند "باید همه جمع شده و بشویم یوگسلاوی". برخی مدعی اند "نه خیر، صربستان و کرواسی و بوسنی و هرزگووین با هم باشند و اسلوونی، مقدونیه، مونته نگرو و کوزوو با هم". یک عده ی دیگر می گویند "عمرا، 4تا دوتایی بشیم". تعدادی هم به اساتید ریاضی مراجعه کرده و در حال بررسی تعداد حالات ممکنند. هنوز از سرنوشت آن خطه خبری بدست نیامده است.

گزارشات رسیده حاکی است سخنان جناب حسین شریعتمداری حتی مرزهای زمین را درنوردیده و به سیارات دیگر نیز رسیده است. جمع کثیری از بیگانگان فضایی ساکن مریخ با ارسال شعار "نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم" به گیرنده های زمینی ضمن ابراز تشکر از رهنمون مدیرمسئول کیهان خواستار کوچ دسته جمعی زمینیان به مریخ گردیدند. این مریخیان تاکید کرده اند "اگه نیاید، ما میایم". گفتنی است نمایندگان دیگر سیارات نیز با حضور در ستاد مریخیان ساکن مرکز، با این جنبش اعلام همبستگی نموده و در حال کوچ به آنجایند.

در زمین اما تنشها ادامه دارد. خبری که در حین نوشتن این مطلب رسید از بی تکلیفی گسترده ی فدراسیونهای ورزشی و به خصوص فوتبال حکایت دارد. فیفا ضمن اعلام خبر انحلال خویش بیان کرد: "باید تکلیف قطبهای فوتبال را مشخص نمود". گفتنی است در روز گذشته و امروز با تجمیع کشورهای مختلف با هم، تیمهای فوتبالی شکل گرفته اند که تاریخ به خود ندیده است. آلمان گفته که "ایتالیا، فرانسه، دانمارک، چک، لهستان، بلژیک، اتریش، بلاروس، هلند، اوکراین، لیتوانی، لوکزامبورگ، اسلوونی، اسلواکی و نروژ مال منه"، از آن سو اسپانیا با ذکر اینکه "بیشین بینیم بااا" می افزاید: "ایناهم مال منند: آرژانتین، مکزیک، کلمبیا، شیلی، کوبا، اکوادور، کاستاریکا، گینه ی استوائی، السالوادور، جمهوری دومینیکن، گواتمالا، هندوراس، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه، پرو، ونزوئلا و فیلیپین". در آخرین اظهار نظر نیز کشور پرتغال لیست خود را ارائه داده است: "برزیل، آنگولا، کیپ ورد، گینه ی بیسائو، موزامبیک، سائوتومه و پرینسیپ، اوروگوئه و عمان". گفتنی است همه ی این کشورهایی که ذکر شد یک زمانی مستعمره ی آلمان و اسپانیا و پرتغال بوده اند.

برگردیم به ایران و بطن ماجرا. بنا به گزارش شبکه ی تلویزیونی بی بی سی پس از آنکه حسین شریعتمداری(مدیرمسئول روزنامه ی کیهان و نماینده ی ویژه ی رهبری) گفت کشورهای افعانستان، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان، پاکستان، بحرین، گرجستان، آذربایجان، داغستان، بحرین و ارمنستان باید به مام ایران برگردانده شوند، آمار خودکشی در این کشورها به شکل بیسابقه ای افزایش یافته و مرزها پر از جمعیتی است که خواهان خروج از محدوده ی خطرند. گروه طالبان ضمن اعلام خشنودی از پیشنهاد شریعتمداری شروع به خرید گسترده و انبارسازی وسیع شیشه های نوشابه کرده و توضیحی در این خصوص ارائه نداده است. تحلیلگران از عواقب دردناک این موضوع خبر داده اند. رئیس جمهور ارمنستان نیز با حضور در شبکه ی تلویزیونی آن کشور و با اشاره به اینکه "ما از دو کشور ایران و روسیه پیشنهاد داریم" تاکید داشته "ما فعلا قصد ادامه ی تحصیل داریم و اگه بزرگترا بگند، اونوقت."

در این منطقه، جمع کثیری از اهالی کشورهای بحرین و افغانستان هم با حضور در سفارتخانه های انگلستان و دخیل بستن به ضریح ورودی دفاتر، طومار "ما نمی خواهیم به ایران برویم" را امضا نموده اند. این طومار که تاکنون امضای بیش از 41 میلیون نفر را به خود دیده است ضمن اشاره به اینکه "ما جزئی از مستعمرات انگلیسیم" خواستار آن شده تا به هر نحو ممکن این دو سرزمین را از گزند ایران به دور نگهدارند و اگر نشد، آنها را در همان جلوی سفارت به رگبار ببندند. در پایان طومار آورده شده "زندگی در جهنم آسمانی، خیلی بهتر از جهنم زمینی است". در پاسخ به این اظهارات و طومار، وزارت امور خارجه ی انگلیس بیانیه ای را صادر نمود. در این بیانیه آمده: "نگاهی کوتاه به 49 کشوری که قرار است به ما بپیوندند بر هر وجدان آگاه و بیداری آشکار می سازد که ما دیگر جا نداریم". در پی این بیانیه، در کشورهای افغانستان و بحرین عزای عمومی اعلام شد.

لازم به ذکر است انگلیس به این کشورها فراخوان داده و خواسته در اسرع وقت به بریتانیا بپیوندند: "بوتسوانا، گامبیا، غنا، کنیا، لسوتو، مالاوی، موریس، نیجریه، سیشل، سیرالئون، آفریقای جنوبی، سودان، سوازیلند، اوگاندا، زامبیا، آنتیگوا و باربودا، باهاما، بلیز، باربادوس، دومینیکا، گرنادا، گویان، جامائیکا، هند، سنت لوسیا، اردن، مالزی، مالدیو، ترینیداد و توباگو، میانمار، قطر، سنگاپور، سریلانکا، امارات، ایرلند، مالت، استرالیا، فیجی، کیریباتی، جزایر سلیمان، تونگا، تووالو، وانواتو، کانادا، کامرون و کویت". گفتنی است یک حزب انگلیسی هم با استناد به این لیست و بازگردانیده شدن این کشورها به خاک پدری خواستار آن شده که انگلیس به قاره تبدیل شود. این گروه بیان داشته تعیین نام قاره ی جدید را طی رفراندومی به آرای عمومی خواهد سپرد. احتمال می رود نام قاره ی جدید، "تافل" یا "آیلتس" انتخاب گردد.

در انتهای گزارش نظر شما را به دو خبر جدید جلب می نماییم.

بان کی مون، رئیس سازمان ملل، در پیامی فوری آقای شریعتمداری را به سمت دبیر کلی آن سازمان منصوب نمود. وی در پیام خود با لحنی بیسابقه گفته است: "اولا که خیلی هم خوب شد. کلا دنیا شده 5 کشور، اونهم که اداره کردنش خیلی راحته. هزینه ها کم شده، جنگ هم نداریم. ما هم گفتیم بانی این پیشنهاد بیاد بشه مجری". در پی این تصمیم، تقریبا همه ی کشورهای جدید و قدیم مبدا تاریخ خود را تغییر داده و امروز را به عنوان اولین روز "عصر ریشبندان" نامگذاری نموده اند.

همچنین گزارش شده کمپین "چند میگیری بمیری؟" به راه افتاده و به شکل چشمگیری مورد استقبال قرار گرفته است. این گروه که اعضای آن تاکنون به بیش از 4 میلیارد رسیده با برگزاری میتینگهای میلیونی در بسیاری از شهرهای اقصی نقاط جهان و تاکید بر این که "یه خل و چلی اومده یه ...شعری گفته، دنیا به ...کشیده شده. یکی اون دیوونه رو از پریز بکشه"، هدف اصلی اشان را تحقق "شریعتمداری حیا کن، زندگی رو رها کن" بیان کرده اند. مدیرمسئول کیهان در پاسخ به این ادعا گفته است: "اولا این شعار برا من نیست، ماله آیت الله جنتی هست. اون رها بکنه اول. ثانیا، کاری که من کردم انفجار نور بود، به فرموده ی رهبری. الان هم داریم در بیت آقا تصمیم می گیریم اعلام کنیم این رو". وی در پاسخ به این سوال که چه چیز را قرار است اعلام کنند افزود: "اولا به تو چه؟، ثانیا به ممد میگم بیاد پتاسیم بکنه تو...، ثالثا برا افکار عمومی میگم که موندیم این درخواست رفراندوم من رو چی نامگذاری کنیم. سیاسی ترین حماسه یا حماسی ترین سیاسه. کلا هر چی آغامون بگن".

گزارشات تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.

(امیر مردانی)

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter