English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

دیدار با نمایندگان "فدراسیون محیط زیست اروپا": بحران اورموگولو فاجعه ای جهانی است+ تصویر

آذوح: نمایندگان "اتحاد آذربایجان جنوبی" ضمن دیدار با نمایندگان "فدراسیون محیط زیست اروپا" آخرین وضعیت دریاچه ی اورمیه و بحران به وجود آمده را تشریح کردند.

به گزارش آذوح در این گفتگو خانم "لئیدا رئینهاوت"(Leida Rijnhout رئیس بخش سیاست خارجی "فدراسیون محیط زیست اروپا") و خانم "سئدا دئفرانسئسچی"(Seda defranceschi رئیس بخش سیاستگذاری "سازمان حافظان محیط زیست") حضور یافته و فاجعه ی محیط زیستی دریاچه ی اورمیه را مورد بررسی قرار دادند.

این فعالین شناخته شده ی محیط زیست اروپا در سخنان خود با ابراز شگفتی و ناراحتی فراوان از بروز چنین فاجعه ای تاکید کردند چنین بحرانهایی می توانند حتی در زمره ی جنایت علیه بشریت نیز قرار بگیرند. ایشان با بیان اینکه فاجعه ی خشک شدم اورموگولو بدون شک تمامی منطقه و حتی اروپا را نیز تحت تاثیر مستقیم خود قرار خواهد داد بر لزوم آگاهسازی رسانه های بین المللی در این خصوص تاکید کردند.

خانم رئینهاوات با اشاره به اینکه فدراسیون محیط زیست اروپا(EEB) با بیش از 15 میلیون عضو یکی از تاثیرگذارترین سازمانها در تصمیمات اتخاذی پارلمان اروپا است تاکید کرد با همراهی سازمانهای دیگر همچون "حافظان محیط زیست(NF-int) با بیش از نیم میلیون عضو می توان افکار عمومی را در کوتاهترین زمان با عواقب فاجعه ی اورموگولو آشنا نموده و فشار را بر رژیم ایران بیش از پیش نمود.

با توجه به گفتگوها و پیگیریهای صورت گرفته، موضوع اورموگولو به یکی از سرفصلهای عملیاتی این سازمانها درآمده و با همکاری کمیسیون اروپا در ماههای آتی فعالیتهای متمرکزی در این خصوص صورت خواهد گرفت.

گفتنی است در این دیدارها آقای امیر مردانی(سخنگوی جنبش دانشجویی آذربایجان- آذوح) و خانم آیدا کریملی(فعال سیاسی آذربایجان جنوبی) شرکت داشتند.

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter