English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

50 روز تا سالگرد روز جهانی زبان مادری باقی است ، چه می کنیم ؟

روز 2 اسفند روز جهانی زبان مادری است با احتساب امروز فقط 50 روز تا این روز بزرگ باقی مانده است . روزها به سرعت برق و باد یکی پس از دیگری خواهند گذشت و برماست که حتی یک روز را هم برای گرامیداشت باشکوه این روز از دست ندهیم .

باید آماده بود باید پرسید چه کار باید کرد ؟

به نظر می رسد امسال 2 اسفند متفاوت تری تسبت به سالهای گذشته داشته باشیم به خصوص اینکه امسال با روی کار آمدن جناب آقای روحانی و وعده تاسیس فرهنگستان زبان تورکی آزربایجانی در شعارهای تبلیغاتی خویش حرکت ملی آزربایجان اهرمی را برای فشار آوردن بر دولت در دست دارد و اینکه باید بدانیم که خواست اولیه ترین حق یک انسان یعنی برخورداری از حق تحصیل و تدریس به زبان مادریش جرم نیست امسال باید به صورت رسمی از نهادهای دولتی بخواهیم تا رسماً مجوز گرامیداشت روز جهانی زبان مادری را در شهرهای آزربایجان صادر کنند .

پیش نهاد می کنیم تا فرصت از دست نرفته کمیته ای از فعالین شناخته شده تمامی شهرهای آزربایجان تشکیل گردد و در هر شهر نمایندگانی تعیین گردند و با جمع آوری امضا از فعالین به مراجع دولتی مراجعت کرده و برای کسب مجوز رسمی اقدام قانونی به عمل آورند بهتر است این اقدام ابتدا با رای زنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی یعنی کسانی که با رای مردم به مجلس راه یافته اند اجام پذیرد.

این شاید کوچکترین اقدام برای آزادی زبان مادریمان باشد ، تاریخ محافظه کاران را هرگز نخواهد بخشید .

منتظر پیشنهادات و نظرات سازنده شما عزیزان هستیم .

مدیریت پیج : طیف مستقل آزربایجان – Gamt

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter