English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

علیرغم تهدید نیروهای امنیتی، بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در تبریز+ تصاویر

آذوح: روزهای 5شنبه و جمعه ی گذشته همزمان با روز زبان مادری جمع کثیری از فعالین آذربایجانی در تبریز با حضور در برخی منازل و تالارها این روز را گرامی داشتند.
به گزارش آذوح علیرغم تهدید نیروهای امنیتی این مراسمها در چندین مکان مختلف برگزار شده و با استقبال گسترده ای همراه گردیده است.
بحث و گفتگو در مورد اهمیت زبان مادری و تاثیر آن بر آموزش و آینده ی کودکان، لزوم توجه به هویت و تاریخ آذربایجان، شعرخوانی و اجرای موسیقی ترکی و مارش آذربایجان بخشی از این مراسمها بوده است.
این در حالی است که از چندین هفته ی گذشته وزارت اطلاعات ایران فشار مضاعفی بر فعالین سیاسی آذربایجان آورده و ضمن بازداشت تعدادی از فعالین، از برگزاری مراسم بزرگداشت در شهرهای آذربایجان جلوگیری کرده است.
با دستور شورای عالی امنیت ملی مراسم روز جهانی زبان مادری در دانشگاه تهران لغو گشته و علیرضا فرشی نیز بازداشت گردید. امین حاجیلو، آراز خاصه تراش و اسلام علی اکبرلو سه تن از فعالین ملی مدنی آذربایجان که عصر روز دوشنبه 27 بهمن در خوی بازداشت شده بودند با اتهام جدید اقدام علیه امنیت ملی روبرو شده اند. فردین نوبخت و آیدین ذاکری نیز در مشگین شهر دستگیر و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات منتقل گردیده اند.
آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter