English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

گزارش ویژه از تهران: حمله ی وحشیانه ی ماموران امنیتی به دهها هوادار تیم آذربایجانی؛ تصاویر ضرب و شتم شدید عطا کریمی و خونریزی صورت وی؛ تصویر یکی از فرماندهان لباس شخصی حاضر در سالن+ تصاویر

آذوح: دیدار فینال لیگ برتر والیبال ایران در حالی به پایان رسید که ماموران امنیتی ده ها تن از هواداران شهرداری اورمیه را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و چند نفر را بازداشت نمودند.

بازی فینالی که با توجه به میزان اهمیت و حساسیت آن، میبایست به صورت رفت و برگشت و یا حداقل در صورت تک بازی بودن در یک شهر بی طرف برگزار میشد، با تصمیم لابی ضد آذربایجانی مستقر در بالاترین سطوح مدیریتی ایران، در شهری برگزار شد که تیمی از آن یک پای فینال بود. شهرداری اورمیه که بعد از یک فصل موفق و بی عیب و نقص و با تلاش و زحمات فراوان مجموعه شهرداری اورمیه، کادر فنی و بازیکنان تیم و از همه مهم تر ده ها هزار هوادار عاشق، و بعد از ۱۰ سال حسرت و امیدواری به فینال رقابت های لیگ برتر والیبال رسیده بود، تحت شرایطی نابرابر، ناعادلانه و تبعیض آمیز و در تهران به مصاف تیم دردانه فدراسیون والیبال یعنی پیکان رفته و علی رغم ارائه یک بازی زیبا و تماشاگر پسند، مغلوب این تیم تهرانی گشته و از کسب مقام قهرمانی و آوردن جام به دیار آذربایجان باز ماند.

به گزارش آذوح عطا کریمی، امین حشمتی، محمد حشمتی، مرتضی انتظار، وحید نظمی، امیر ابراهیم لو، سهیل دییری، مهدی مجرب نیا، سینا حسنی، نیما حسنی، مسعود حسنعلی زاده و پوریا محمدی کیا نام چند تن از تماشاگرانی است که بر اثر ضرب و شتم ماموران امنیتی زخمی شده اند.

ماموران امنیتی چندین هوادار حاضر را نیز بازداشت نمود که دو تن از آنها تا ساعتهای متمادی در بازداشت باقی ماندند. آقایان عطا کریمی و محمد محمدی نهایتا اواخر روز چهارشنبه آزاد گردیدند.

رفتار نیروهای امنیتی و انتظامی حیرت تمامی حاضران را برانگیخت. وحشیانه بودن این حمله آنچنان بود که در زمان درگیری حضرت پور شهردار اورمیه برای جلوگیری از ادامه ضرب و شتم هواداران این تیم به سکوی تماشاگران می رود که وی نیز مورد ضرب و شتم قرار می گیرد. در پی این درگیری ۲ دندان محمد محمدی شکسته و چشمان وی به شدت زخمی شده است. چشم چپ سینا بهمنی نیز بر اثر ضرب و شتم ماموران امنیتی با آسیب جدی مواجه شده است.

در تصاویر ضبط شده جزئیاتی از ضرب و شتم هوادران و صورت خونین فعال ملی آذربایجان، عطا کریمی به وضوح دیده می شود.

این در حالی است که در جین انجام دیدار  با وجود صندلی های خالی بسیار در سالن بیش از ۲ هزار هوادار آذربایجانی با ممانعت عوامل اجرایی از ورود به سالن بازماندند. هواداران حاضر در سالن نیز با سر دادن شعارهایی نظیر همینه، همینه میزبانی تهرانی و سالن خالیه، آذربایجانی جا نداره، اعتراض خود نسبت به این بی عدالتی را نشان دادند.

از نکات مهم و حواشی می توان به موارد زیذ اشاره نمود:

- به دستور محمد حضرت پور شهردار اورمیه بازیکنان تیمهای شهرداری اورمیه در اعتراض به این خشونت های صورت گرفته علیه تماشاگران تورک از رفتن به روی سکو و و دریافت جوایز خودداری نمودند. تیم شهرداری تبریز نیز به نشانه اعتراض به برخورد نیروهای انتظامی با تماشگران مظلوم آذربایجانی در مراسم اهدای مدال شرکت نکردند و مراسم اهدای مدال ها لغو شد.

- گزارشات رسیده از زخمی شدن شدید یک تماشاگر 10 ساله اورمیه ی بر اثر ضربات باتوم حکایت دارد.

- پیراهن پوریا فیاضی و شهرام محمودی دو ملی پوش تیم شهرداری اورمیه که برای جلوگیری از ضرب و شتم هواداران وارد عمل شدند پاره شد.

- مامورین امنیتی حتی خبرنگاران اعزامی از اورمیه را نیز از ضربات باتوم خود بی نصیب نگذاشته و با یورش به سوی آنها صحنه های زشت و ناپسندی را به وجود آورده و حتی دوربین بسیاری از آنها را نیز ضبظ نمودند. نوشین احسانی خبرنگار فارس و نیما زرگر زاده از صداوسیما مورد ضرب و شتم مامورین قرار گرفته و مجروح شدند.

- احد یوسفی مدیرعامل باشگاه شهرداری اورمیه اظهار داشت: من چرا باید در مورد این حواشی توضیح بدهم؟ سوالات خود را از کسانی بپرسید که تماشاگران ما را کتک زدند. همان طور که دیدید با باتوم تماشاگران ما را زدند، آیا این ورزش است؟ تشویق و رفتارهایی که در سالن انجام می‌شود، طبیعت بازی است. وظیفه نیروی انتظامی کنترل همین مسائل است. هیچ فحاشی صورت نگرفت. مطمئن باشید که این قضایا پیگیری خواهد شد. این اتفاقات به هیچ عنوان به ضرر تیم شهرداری اورمیه نیست. پیروزی همیشه با ما بوده است. ما شهر عاشقان والیبال هستیم و این موضوع را به همه دنیا ثابت کرده‌ایم.

- داورزنی رئیس فدراسیون والیبال هیچ واکنشی با اتفاقات سالن نمی کرد و تنها نظاره گر بود.

- نادر قاضی پور رسما با چندین خبرگزاری و رسانه مصاحبه کرده و این اقدامات را محکوم کرده است. وی اظهار داشت طی تماس تلفنی با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی گزارشات خود را تقدیم ایشان کرده و از آخرین نتایج پیگیری حوادث ورزشگاه آزادی باخبر شدم.

- گفتنی است بعد از نشست اضطراری شورای تامین استان آذربایجان غربی که غروب امروز به ریاست علیرضا رادفر برگزار شد، استاندار آذربایجان غربی و معاون سیاسی امنیتی اش تلفنی با معاون امنیتی وزیر کشور گفتگو کرده و خواستار پیگیری حوادث فینال لیگ برتر باشگاههای کشور و برخورد جدی با خاطیان آن شده اند.

- محمد حضرت پور و کریم فروزان شهرداراورمیه و رئیس هیات والیبال آذربایجان غربی گفتگوهای تند و انتقادی با شبکه های سوم و خبر ترتیب دادند.

- فرمانده اولین یورش نیروهای حفاظت ورزشگاه به تماشاگران شناسایی و تصویر او ثبت شد. این فرد همان کسی بود که محمد حضرت پور شهردار اورمیه تا آخرین لحظات برای یافتن او در ورزشگاه ماند تا بتواند پیدایش کند.

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter