English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

معضل گروهکهای تروریستی کرد در آذربایجان غربی- فریده ن.ز

در سال ۱۳۵۴ که توافق معروف به الجزایر میان رژیم شاه و صدام حسین منعقد گردید و حالت آتش بس میان تهران و بغداد ایجاد شد، رژیم شاه از حمایت های کردهای عراق علیه صدام دست کشید و متقابلا صدام هم به حمایت از مخالفین رژیم شاه پایان داد.

نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ تن از کردهای عراقی ظرف یکی دو سال به ایران پناهنده شدند. رژیم شاه آنها را در شهرهای ایران جا داد. این ۳۰۰۰۰۰ کرد ظرف ۳۰ سال بعدی در ایران زندگی کردند. در ایران به مدرسه رفتند، به دانشگاه رفتند، ازدواج کردند و شناسنامه گرفتند. نیز همزمان با جنگ اکراد با صدام حسین صدها هزار کرد عراقی و بارزانی در استان آزربایجان غربی اسکان داده شده اند .

آذربایجان غربی با پذیرش و اسکان 600 هزار آواره عراقی در سال 70 عملکردی درخشان از خود به جای گذاشت. در حالیکه جمعیت آذربایجان غربی در آن زمان،تنها 2 میلیون و 400 هزار نفر بود و در واقع ما از جمعیتی برابر با یک چهارم جمعیت استانمان استقبال شایسته ای کردیم و به این پناهندگان خدمات شایسته ای ارائه نمودیم

. http://kurdpress.com/Fa/NSite/FullStory/News/?Id=76459

 در تلویزیون وابسته به مسعود بارزانی رئیس حکومت خودمختار کردستان عراق بنام «روداو» پیوسته شهرهای غربی ایران به عنوان مناطق تحت تصرف این افراد معرفی می گردند. در آخرین اقدام در نقشه ای که به بهانۀ اعلان وضعیت آب و هوای کردستان بر تصاویر تلویزیون نشان داده می شود شهرستان ارومیه و تمامی استان آزربایجان غربی و برخی شهرهای استان آزربایجان شرق تا نزدیک تبریز داخل در نقشۀ کردستان نشان داده میشود.

در اسکناس ها ی جدید اقلیم کردستان نقشه جعلی حاوی کل آذربایجان غربی،شرق ترکیه،نخجوان،شمال عراق و شرق سوریه نقش بسته است.

روی سخنم با روشنفکران ملت آزربایجان است چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است اگر حس انسان دوستیان گل می کند لطفا قبلا قتل عام مردم تورک سولدوز توسط حزب دموکرات کردستان را بخاطر آورید لطفا جنایتهای اسماعیل آقا سیمیتقو را بخاطر آورید بعد مهمان نوازی کنید ببینید این مهمانان چه بر سر ملت ما آورده اند .

دیروز به عنوان فراری جنگی از عراق وارد خاک آزربایجان شده اند پناهشان داده ایم زاد و ولد کرده اند امروز رسما میخواهند صاحبخانه را بیرون کنند نقشه و اسکناس هم مقدمه چینی برای این کار است به قول خودشان شلوارشان هم هویتشان است نمایش تنبان کردی در خاک آزربایجان یعنی آماده سازی ذهنیتها و فضاسازی برای عادی نشان دادن حضور این مهمانان ناخوانده.

حس رافت و مهربانی و مهمان نوازی را با حماقت اشتباه نگیرید اشتباه پدرانتان را تکرار نکنید تاریخ معاصر را بخوانید که چگونه مردم آزربایجان غربی به ارمنیهای فراری از عثمانی در خانه خودشان پناه دادند و بعد این ارمنیها با ارمنیهای بومی متحد شدند و با حمایت دول غربی فجایع و نسل کشی بر ضد مردم ارومیه خوی سلماس و ... راه انداختند فجایع جیلولوق را که شما باید بهتر بدانید. آقایان روشنفکر آزربایجان لطفا قلبتان برای ملت آزربایجان بتپد همین.

با توجه به مشكلات اجتماعي كه توسط مهاجران افغاني ايجاد شده چند سالی است با حمایت افکار عمومی، طرح بازگشت اتباع افغان شروع شده و محترمانه به کشورشان برمیگردند. حال که اوضاع کردستان عراق از نظر امنیتی و سیاسی و اقتصادی بهبود یافته است و عنصر کرد در منطقه از حمایت آمریکا و اسراییل نیز برخوردار است لازم است طرح بازگشت اکراد مهاجر که در زمان صدام در آزربایجان غربی اسکان یافتند به سرزمین خودشان آغاز شود و با جدیت پیگیری شود. مشکلات اکراد مهاجر با توجه به گروهک های تروریستی دموکرات و کوموله و پژاک ,  و ایجاد مشکلات امنیتی و همچنین برهم زدن نظام اقتصادی از طریق قاچاق ,از اتباع افغان حادتر است

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter