English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

برگزاری راهپیمایی و تجمع اعتراضی در گوتنبورگ سوئد در همراهی با قیام آذربایجان+ تصاویر+ ویدیو

آذوح: ظهر روز یکشنبه، جمع کثیری از فعالین سیاسی و آذربایجانیهای ساکن گوتنبورگ سوئد با حضور در میدان اصلی این شهر ضمن اعلام حمایت از قیام آبان آذربایجان نسبت به برخودهای شدید امنیتی با فعالین آذربایجانی و شهروندان عادی اعتراض نمودند.

به گزارش آذوح در این تجمع که از ساعت 14 و با همراهی گسترده ی فعالین سیاسی عرب احواز آغاز گردید حاضرین با سردادن شعارهای ملی و درخواست آزادی زندانیان سیاسی آذربایجان اعتراض خود را به سیاستهای شونیستی رژیم ایران، برخوردهای امنیتی، بازداشتهای گسترده ی فعالین سیاسی و صدور احکام سنگین زندان ابراز داشتند.

همراه با سردادن شعار و خواندن بیانیه هایی به زبان های سوئدی، انگلیسی، عربی و ترکی درخواست آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی آذربایجان و توقف سیاستهای خشن رژیم ایران در مواجهه با جنبشهای ملل ترک و عرب از مهمترین خواسته های حاضرین در این تجمع به شمار می رود.

پخش گسترده ی تراکتها و نوشته هایی به زبان انگلیسی و تصاویر بسیاری از فعالین بازداشت شده ی اخیر آذربایجان توجه بسیاری از مردم عادی را به خود جلب کرد.

 

از این شعارها و پلاکاردها می توان به "آذربایجان جنوبی، ایران نیست"، "حق تعیین سرنوشت برای آذربایجان جنوبی"، "ایران=زندان 35 میلیون ترک آذربایجانی"، "یاشاسین آذربایجان"، "آذربایجان وار اولسون، ایسته مه ین کور اولون"، "نه به راسیسم"، نه به شوونیسم"، "نه به دیکتاتوری"، "سیاسی محبوسلارا، آزادلیق، آزادلیق"، "ننگ بر ایران" اشاره نمود.

این تجمع اعتراضی که به دعوت گادپ و آذربایجان ائوی-گوتنبورگ با همراهی صمیمانه ی فعالین سیاسی ساکن گوتنبورگ سوئد برگزار گردید پس از 1 ساعت و با راهپیمایی در خیابان اصلی شهر به کار خود پایان داد.

برای دیدن ویدیوی این مراسم بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://www.youtube.com/watch?v=37INOkVbHww&feature=youtu.be

آذوح

 

 

 

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter