English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

فارس هوکومئتی‌نین گئچمیشیمیزی چالماسینا ایزین وئرمئیئلیم- یازار: وحید شاطری

Bir İnsanın ya bir Milletin geleceğini eline almak için önce onun geçmişini çalıcaksın aynen Fars Hükumetinin bize (Güney Azerbaycan) yaptığı gibi.

Bakin Güzel Dostlarım:

q

Urmu Gölünü Faşistler kuruttular ve onun yeniden canlandırmasına hiç çaba göstermediler ve üstelik çaba gösterenlere’’ Siyasi’’ adlandırıp ve hapse attılar. Niye?

w                                                    

 Fars Hükumeti caddelerin ,mahallelerin ve hatta eski evlerin isimlerini deyiştir diler ve Türk isimlerinin duyulmasını engellediler. Niye?

Tebrizin Erk binasını İran Hükumeti dinamitlerle patlatıp ve yıktılar ve musallayı Cuma namazı kılmak için yaptılar. Niye?

 e

Mansur Khiyabanında(caddesi) Göy Mesçidin alanını yıkıp Dükkanlar yaptılar. Niye?

r

Megberetolşuarada Şehriyarın( Haydar Babanın şairi) mezarı olduğu yerde yapım adına yıkım yapıp yer altı eski define şehrini viran ettiler. Niye?

t

Bu Faşist rejim Qacar padişahlarının binaları ve evlerini viran edip ve bakim yapmadılar örnek olarak Kelketeçi Evi Tebriz Rasta Küçede ve Beylankı Bağ Evi Beylankı Caddesinde. Niye?

 y

u

Tarihi kayıtlı Evlere bakim yapmayıp onları yıktılar. Niye?

i

Ve daha çok tarihi yerler....

Bu soruların(Niye?)tek bir cevabı var oda Güney Azerbaycanın Türklerinin güçlü ve anlamlı geçmişini Farslar tarafından silmek ve zalimce hükumet etmek dür farsların en büyük derdi Türk kimliğini ortadan kaldırması görünüyor.

Milli Hareketin tarihi görevlerinden biri Güney Azerbaycanın geçmişini canlandırmaktır bu hedefi engel olanlarla karşı çıkmaktır.

Türk oğlu kendine inan

07,07,2016

 

بیر اینسانین یا بیر میللئتین گئلئجئغینی ائلینه آلماک ایچین اؤنجه اونون گئچمیشینی چالاجاکسین آینئن فارس هوکومئتی‌نین بیزه (گونئی آذربایجان) یاپتیغی گیبی.

باکین گوزئل دوست‌لاریم: اورمو گؤلونو فاشیستلئر کوروتتولار و اونون یئنی‌دئن جانلاندیرماسینا هیچ چابا گؤستئرمئدیلئر و اوسته‌لیک چابا گؤستئرئنلئرئ’’ سیاسی’’ آدلاندیریپ و هاپسا آتتی‌لار. نیه؟

فارس هوکومئتی جاددئلئرین ،ماهاللئلئرین و هاتتا ائسکی ائولئرین ایسیملئرینی دئییشتیر دیلئر و تورک ایسیملئری‌نین دویولماسینی ائنگئللئدیلئر. نیه؟

تئبریزین ائرک بیناسینی ایران هوکومئتی دینامیتلئرله پاتلاتیپ و ییکتی‌لار و موساللایی جوما نامازی کیلماک ایچین یاپتی‌لار. نیه؟

مانسور خیابانیندا(جاددئسی) گؤی مئسچیدین آلانینی ییکیپ دوککان‌لار یاپتی‌لار. نیه؟

مئقبئرئتولشوارا دا شئهریارین( هایدار بابانین شاعری) مئزاری اولدوغو یئرده یاپیم آدینا ییکیم یاپیپ یئر آلتی ائسکی دئفینه شئهرینی ویران ائتتیلئر. نیه؟

بو فاشیست رئژیم قاجار پادیشاه‌لاری‌نین بینا‌لاری و ائولئرینی ویران ائدیپ و باکیم یاپمادی‌لار اؤرنئک اولاراک کئلکئتئچی ائوی تئبریز راستا کوچئده و بئیلانکی باغ ائوی بئیلانکی جاددئسینده. نیه؟

تاریهی کاییت‌لی ائولئرئ باکیم یاپماییپ اونلاری ییکتی‌لار. نیه؟

و داها چوک تاریهی یئرلئر.... بو سورولارین(نیه؟)تئک بیر جئوابی وار اودا گونئی آزئربایجانین تورکلئری‌نین گوچ‌لو و آنلام‌لی گئچمیشینی فارس‌لار تارافین‌دان سیلمئک و زالیمجه هوکومئت ائتمئک دور فارس‌لارین ائن بوگوک دئردی تورک کیملیغینی اورتا‌دان کالدیرماسی گؤرونویور.

میللی هارئکئتین تاریهی گؤرئولئریندئن بیری گونئی آزئربایجانین گئچمیشینی جانلاندیرماکتیر بو هئدئفی ائنگئل اولان‌لارلا کارشی چیکماکتیر.

تورک اوغلو کئندینه اینان 07،07،2016

 

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter