English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

بیانیه آماج در خصوص سیاستهای مداخله جویانه رژیم فاشیستی تهران

تبریزپست: با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی جمهوری های مستقل آسیایه میانه و قفقاز تشکیل یافتند که در این بین جمهوری آذربایجان به عنوان کشوری مستقل در سال 1991 اعلام استقلال نمود. در حالی که این کشور نوپا و تازه استقلال یافه به زعم بسیاری از سیاسیون روس و فارس توان ایستادگی در برابر مشکلات خاص منطقه نخواهد داشت و به عنوان مستعمره ای جدید به یکی از دو کشور روسیه و ایران تکیه خواهد زد، این کشور بدون وابستگی و با درایت دولتمردان و شهروندان خویش راه پیشرفت و ترقی را طی نمود. حتی جنگ قارا باغ و اشغال اراضی آذربایجان توسط ارمنستان که توسط روسیه و ایران بصورت کاملا علنی و آشکار حمایت می شد نتوانست راه ترقی را بر این کشور تازه تاسیس ببندد. چون آذربایجانیها از اجداد خویش (بابک ها و آتیلاها) وابسته نبودن به دیگران و ایستادگی در برابر مشکلات را آموخته اند.

پیشرفت و حرکت رو به جلوی جمهوری آذربایجان در حالی روز به روز بیشتر می شود که همه دنیا را انگشت به دهان گذاشته و موجبات ناراحتی دشمنان ملت تورک و آذربایجان را فراهم نموده است. البته دشمنان باهوش و کاردانی همچون روسیه در برابر این پیشرفت سکوت اختیار کرده و سعی دارند به قول معروف پا روی دم شیر نگذارند. حتی جهانیان را به این واداشته که به ارمنستان متجاوز توصیه می کنند که هرچه زودتر اراضی اشغالی آذربایجان را تخلیه نمایند. زیرا هرگونه جنگ در قاراباغ هم به ضرر ارمنستان بوده و هم امنیت و تمامیت ارضی کشورهائی چون روسیه و ایران را بشدت مورد تهدید قرار خواهد داد. اما امروز ایران و نظام فاشیستی اش این ترقی و پیشرفت را تحمل ننموده و دائما در فکر ضربه زدن به این کشور است.

آذربایجان با رشد تجهیزات نظامی موجب ترس ارمنستان شده و با رشد اقتصادی بالای 15% در سال در دهه گذشته یکی از بزرگترین رشد کننده هی اقتصادی دنیا بوده است که در برابر اقتصاد منفی ایران همانند غول اقتصادی خود نمائی می کند. که این باعث نگرانی بیشتر رژیم ایران می شود و دستپاچه به دنبال ضربه زدن و ایجاد مانع در برابر رشد جمهوری آذربایجان می باشد.

ایران به خوبی می داند که وجود کشور مستقل و پیشرفته ای به نام آذربایجان موجبات تحریک احساسات ملی آذربایجانیان این سوی آراز را فراهم نموده و امروزه گسترش وسایل ارتباطی جدید (مانند اینترنت و ماهواره) باعث ایجاد ارتباط و همبستگی بیشتر در بین هموطنان جدا مانده از از هم شده است. حتی آذربایجانیان دربند نظام فاشیستی ایران به جای پیگیری اخبار از تلویزیون ایران، با شبکه های ماهواره ای آذربایجان ارتباط برقرار کرده و حتی گزارش آب و هوائی تبریز را نیز از این شبکه ها پیگیری می نمایند.

امسال در سالروز همبستگی و همرنگی آذربایجانیان ( 31 دسامبر) رئیس جمهور آذربایجان شمالی، این روز فرخنده را به 50 میلیون آذربایجانی در همه جای دنیا از جمله ایران تبریک گفت که باعث ایجاد شور و شعف در میان ملت آذربایجان جنوبی شده و در شهرهای آذربایجان در کوچه و خیابان مردم در مورد این اقدام پرزیدنت ایلهام علی اف سخن می گفتند و به آذربایجانی بودن خود افتخار می کردند. اکنون فرصت آن رسیده که همه دنیا از جمله دشمنان آذربایجان (مانند ایران) بدانند که آذربایجانیها (چه در شمال رود آراز و چه در جنوب آن) همواره یکدل و متحد بوده و در غم و شادیهای هم شریک می باشند.

همانطور که در یک خرداد 1385 ملت آذربایجان شمالی از خونریزی حکومت ضد تورک ایران در تبریز اندوهگین شده بودند و رسانه های این کشور دائما در دفاع از آذریهای ایران اخبار و مقالاتی منتشر نمودند و حتی مردم شریف باکو در مقابل سفارت ایران تجمعاتی برگزار نمودند. اکنون ملت آذربایجان جنوبی نیز در برابر کارشکنی های رژیم ایران در مسیر پیشرفت آذربایجان شمالی و اتحاد و یکرنگی آذربایجانیان دو سوی آراز سکوت نخواهند کرد. امروزه آذربایجانیان جنئب آراز فرکانسهایی از دولتمردان و نمایندگان مجلس ملی آذربایجان شمالی دریافت می کنند که باعث دلگرمی و اشتیاق به ادامه مبارزه با رژیم نژاد پرست و ضد تورک ایران می شود.

ما دانشجویان هویت طلب و برابری خواه آذربایجانی که تحت نام جبهه دانشجویان آزاد حرکت ملی آذربایجان فعالیت می نماییم، از طرف کلیه دانشجویان و ملت فهیم و مبارز آذربایجان به بزرگترین نژادپرست آسیاسی (رژیم ضد بشری ایران) تذکر می دهیم که پا را از حد خود درازتر ننموده و سعی در تحریک عوامل و تحریک مزدوران خود در آذربایجان شمالی ننماید، که در غیر اینصورت جواب محکم و دندان شکنی از طرف ملت آذربایجان دریافت خواهد کرد. آذربایجانیان نمی توانند ساکت نشسته و شاهد دخالت حکومت ایران در کار هموطنان و همزبانان خویش باشند. در صورتی که ایران از دخالت در کارها و سیاست های دولت آذربایجان شمالی دست نکشیده و به خرابکاری های خود در آن کشور ادامه دهد مردم آذربایجان جنوبی در برابر سیاست های خصمانه و ضد تورک فارسها عکس العمل نشان داده و در کنار اعتراض به پایمال شدن حقوق خود به سیاست های مداخله جویانه رژیم تهران نیز واکنش نشان داده و تهران را از اعمال خویش پشیمان خواهند کرد.

به امید روزهای خوش و بهتری برای تمام آذربایجانیان دنیا

آذربایجان میللی حرکتی نین آزاد اویرنجیلر جبهه سی ((آماج))

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter