English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

گزارش از زنگان: یاشاسین آزربایجان ایشچیلری؛ اعتصاب در 14مین روز+ ویدیو

آذوح: فعالان کارگری آذربایجان در زنگان به اعتصاب خود ادامه می دهند.

به گزارش آذوح در 14مین روز اعتصاب کارگران شرکت ایران ترانسفو در زنگان مسئولان امنیتی به تهدید و بازداشت فعالین کارگری روی آورده اند.

در روزهای گذشته رئیس و نائب رئیس شورای کارگری این شرکت با حکم قضایی به مراجع قضایی فراخوانده شده و پس از ساعتها بازداشت و بازجویی نهایتا در اواخر شب و پس از پیگیری های دکتر وقف چی نماینده مردم زنجان در مجلس آزاد گردیدند.

اما همزمان حکم چندین فعال کارگری صادر شده و رئیس و نائب رئیس شورای کارگری و مسئول کمپین اعتراض از کار در "ایران ترانسفو" اخراج شدند. مسئولان امنیتی با فشار بر مسئولان کارخانه اعلام کردند که مدت فعالیت شورای کارگری ایران ترانسفو به پایان رسیده است.

این در حالی است که آقای ریاحی رئیس شورای کارگری نزدیک به 20 سال سابقه خدمت داشته و آقای نعلبند زنجانی نیز سابقه بالایی داشت و در حالی از کار اخراج می شوند که از پرسنل فنی و تخصصی شرکت بوده و کارمندان و کارگران احترام زیادی برای آنها قائل هستند.

در پی این امر کارگران متحصن اعلام کردند روز شنبه اعتراض و تحصن گسترده تری برگزار خواهند کرد و تا همکاران اخراجی آنها به کنارشان برنگردند مذاکره ای در کار نخواهد بود.

یکی از فعالان کارگری در این کارخانه اظهار داشت: امروز هم تحصن به قوت خود برپا بود و برخوردهای دیروز و امروز با فعالان کارگری باعث شده تا کارگران نیز از خواسته خود کوتاه نیایند. ما هم خواستار پایان تحصن و اعتراض و شروع فعالیت های ایران ترانسفو هستیم اما به هیچ وجه از خواسته صنفی خود کوتاه نمی آییم.

این فعال کارگری ادامه داد: نمی دانیم هدف از این برخوردهایی نظیر گرفتن کمپین تلگرامی، بازداشت اعضای شورای کارگری، اخراج برخی از اعضا و فعالان کارگری و … چیست اما اگر در پی پایان این اعتراض هستند این برنامه ها روش درستی نیست چراکه همه ما هم از این قضیه ناراحتیم.

به گزارش آذوح اما حضور گسترده و به یاد ماندنی فعالان کارگری در تحصن روز شنبه باعث گردید مسئولان امنیتی عقب نشینی نموده و 4 فعال اخراج شده را به کارخانه بازگرداندند.

لازم به ذکر است، کارگران شرکت ترانسفوی زنجان، از روز یکشنبه 3مردادماه در اعتراض به تصمیم کارفرما مبنی بر کوچک سازی این واحد تولیدی، دست به تحصن زده اند اما مسوولان بجای حل مشکلات این کارگران و رفع دغدغه های آنان، به برخورد با کارگران روی آورده اند.

روز چهارشنبه نیز استاندار زنجان اعتصاب و تجمع چند روزه حدود یک هزار تن از کارگران شرکت ترانسفوی زنجان را غیر قابل قبول و مرتبط با “عناصر ضد انقلاب” دانست و به جای دفاع از حقوق کارگران، از کارفرمایان دفاع کرد.

فعالان کارگری و صدها کارمند شرکت "ایران ترانسفو" در روزهای گذشته برگ زرینی از تاریخ مبارزات کارگری در آذربایجان جنوبی را رقم زده اند.

طنین شعارهای این کارگران که به زبان ترکی سرداده می شود نشان از قدرتگیری جنبش کارگری در آذربایجان داشته و نوید روزهای روشنی را می دهد. حرکت ملی آذربایجان جنوبی که هدفش آزادی و رفاه ملت زمانی قدرتمند است که بتواند تمامی گروهها و جنبشها را همراه سازد. جنبش کارگری آذربایجان به عنوان نماینده ی یکی از مظلومترین اقشار این سرزمین بخشی از دردهای جامعه را فریاد می زند و فعالین ملی دوشادوش این مبارزان ایستاده اند.

برای دیدن گوشه هایی اعتصابات چهاردن روز اخیر در کارخانه ی "ایران ترانسفو" از لینکهای زیر استفاده نمایید:

https://www.facebook.com/AZOHqrupu/videos/1008532962533958/

https://www.youtube.com/watch?v=8V2qmZjGlGU&feature=youtu.be

یاشاسین آزربایجان ایشچیلری

آذوح

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter