English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

سوقصد پ ک ک به جان کمال قلیچدار اوغلو/ قلیچداراوغلو: در مقابل تروریسم با سرافرازی خواهیم ایستاد

آذوح: کاروان کمال قلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق ترکیه و هیات همراه وی که از شهرستان شاوشات استان آرتوینواقع در شمال شرق کشور عبور می‌کرد، هدف حمله گروه تروريستى پ.ک.ک قرار گرفت.

به گزارش یول‌پرس، تروریست هاى پ.ک.ک هنگام عبور کمال قلیچداراوغلو رهبر حزب جمهوری خلق ترکیه و هیات همراه وی از شهرستان شاوشات استان آرتوین واقع در شمال شرق کشور،  به سوی کاروان وى حمله کردند.

در درگیری میان تروریستها و نیروهای امنیتی در شهرستان شاوشات استان آرتوین که هنگام عبور اتوبوس حامل اعضای بلندپایه حزب جمهوری خلق ترکیه به وقوع پیوست، هیچ آسیبی به کمال قلیچدار اوغلو رهبر این حزب و هیات همراه وی وارد نشد.

وزیر کشور ترکیه در ارتباط به این حادثه گفت: ”تروریست ها به سوی خودروی ماموران ژاندارمری که مسئول تامین امنیت رهبر حزب جمهوری خلق بود و جلوی کاروان حرکت می کرد، آتش گشودند. در نتیجه این تیراندازی  راننده سرباز خودرو از ناحیه سر به شدت زخمی شد و دو درجه دار نیز آسیب جزئی دیدند.

گفتگوی اردوغان با قلیچداراوغلو

براساس اعلام منابع ریاست جمهوری ترکیه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور پس از وقوع درگیری در مسیر حرکت کاروان حامل کمال قلیچداراوغلو رهبر حزب جمهوری خلق و هیات همراه در استان آرتوین، با وی تماس تلفنی برقرار کرد و نگرانی خود را از وقوع این حادثه اظهار داشت.

اردوغان با آرزوی سلامتی برای قلیچداراوغلو، در جریان جزئیات حادثه قرار گرفت.

اردوغان در تماس تلفنی با قلیچداراوغلو با آرزوی سلامتی برای وی، در چند و چون ماجرا قرار گرفت.

دولت باغچه لی با قلیچداراوغلو تلفنی صحبت کرد

دولت باغچه لی، رهبر حزب حرکت ملی ترکیه پس از حمله تروریستی عناصر گروه پ.ک.ک به کاروان حامل کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب جمهوری خلق و هیات همراه او در استان آرتوین، با وی تماس تلفنی برقرار و برای وی آرزوی صحت و سلامتی کرد.

باغچه لی در این تماس تلفنی با اطلاع یافتن از جزئیات حادثه و آرزوی ادامه صحت و سلامتی برای قلیچداراوغلو، تقاضای دیدار با وی پس از آمدن کمال قلیچداراوغلو به آنکارا را کرد.

قلیچداراوغلو: در مقابل تروریسم با سرافرازی خواهیم ایستاد

کمال قلیچدار اوغلو

کمال قلیچداراوغلو٬ رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه با بیان این که تروریسم قلب همه ما را جریحه دار می کند اعلام کرد: این یک درد مشترک برای همه ما است، اما مقابل تروریسم همه ما با سرافرازی خواهیم ایستاد.

کمال قلیچداراوغلو٬ رئیس حزب جمهوری خلق ترکیه اعلام کرد: “امروز طی یک سفر دشوار وارد شهرستان آردونچ شدیم. هنگام ورود با یک حمله تروریستی مواجه شدیم و یک شهید دادیم و این موضوع من را ناراحت کرده است”.

قلیچداراوغلو افزود: اکنون ارتش مان برای مبارزه با داعش وارد جرابلس شده است، از ارتش کشورمان به طور کامل حمایت و پشتیبانی می کنیم.

ظهر امروز در استان آرتوین واقع در شمال شرق ترکیه هنگام عبور کاروان حامل اعضای بلندپایه حزب جمهوری خلق کشور یک حمله تروریستی به وقوع پیوست که هیچ آسیبی به کمال قلیچدار اوغلو رهبر این حزب و هیات همراه وی وارد نشد. با این وجود یکی از سربازان تیم امنیتی که راننده خودرو بود، جان باخت و دو نظامی دیگر مجروح شدند./آناتولی

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter