English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

استقبال ترکمن های سوریه از عملیات ”سپر فرات” ترکیه

آذوح: ترکمن های سوریه از آغاز عملیات ارتش ترکیه موسوم به ''سپر فرات'' علیه گروه تروریستی داعش استقبال کردند.

به گزارش یول‌پرس، امین بوزاوغلان رئیس شورای ترکمن های سوریه در گفتگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد: تحولات مربوط به عملیات نیروی ویژه ارتش ترکیه و ائتلاف بین المللی ضد داعش برای بیرون راندن گروه تروریستی داعش ازجرابلس را با علاقه دنبال می کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت عملیات سپر فرات برای تامین امنیت مرزی ترکیه و نابودی مراکز تروریستی، خاطرنشان کرد: باید این عملیات پیش از این اجرا می شد.

بوراوغلان همچنین با اشاره به این که عملیات مذکور و شکست داعش در جرابلس ارتش آزاد سوریه و یگان های ترکمن را در مقابل تروریست ها و رژیم اسد قدرتمندتر خواهد کرد، این موضوع بر روند مذاکرات سوریه را نیز موثر دانست.

او با ابراز امیدواری نسبت به اینکه این عملیات در زمان کوتاهی به پایان برسد، تصریح کرد: ”همه این را می دانیم که ترکیه طمعی به خاک سوریه ندارد. ما مطمئن هستیم وقتی عملیات پایان یابد و آرامش به جرابلس بازگردد، ترکیه عقب نشینی خواهد کرد. ما اعتقاد داریم که این یک گام مثبت برای امنیت ترکیه و صلح در سوریه است”.

رئیس شورای ترکمن های سوریه در ادامه تاکید کرد: ما خواهان بازگشت سریع صلح به سوریه و نابودی مراکز پلید تروریستی، از جمله رژیم اسد هستیم.

وی در پایان گفت: من مطمئن هستم که تمام ترکمن های موجود در سوریه یا خارج کشور، تمام برادران عرب و کرد ما، که مانند گروه تروریستی پ.ی.د فکر نمی کنند، از انجام این عملیات خوشحال اند.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter