English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

افتتاح رسمی فاز اول اینترنت ملی با سرمایه‌گذاری ۲۰ هزارمیلیارد تومانی

آذوح: رئیس سازمان فناوری اطلاعات در این مراسم افتتاح فاز اول اینترنت ملی گفت تمام کاربران شبکه ملی اطلاعات دارای ID و به اصطلاح شناسنامه‌دار خواهند بود. به گفته جهانگرد در شبکه ملی اطلاعات کلیه کانکشن‌های (اتصالات به شبکه) ثابت و سیار کشور دارای هویت واحدی خواهند بود و اگر کاربری دارای شناسه نباشد، قابلیت سرویس‌دهی به او وجود ندارد.

به گزارش دنیای اقتصاد، معاون رئیس جمهور در مراسم افتتاح فاز اول اینترنت ملی (شبکه ملی اطلاعات) گفت برای به ثمر رسیدن این شبکه در حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان ظرف سه سال اخیر سرمایه‌گذاری شده است.

ایجاد شبکه ملی اطلاعات یکی ازتکالیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در برنامه پنجم توسعه و نیز مصوبه سال ۹۲ شورای عالی فضای مجازی است که شبکه‌ای مبتنی بر اینترنت، اما به‌صورت مستقل به‌عنوان زیرساخت ارتباطی فضای مجازی کشور ایجاد شود.

پیش تر سازمان گزارشگران بدون مرز با انتشار بیانیه‌ای از فرمان اخیر رهبر جمهوری اسلامی ایران درباره تسریع در راه‌اندازی اینترنت ملی انتقاد کرده بود.

سازمان گزارشگران بدون مرز در ادامه آنچه را «تشدید سانسور بر اینترنت» و «مسدودسازی نرم‌افزارهای کاربردی تلفن‌های همراه در ایران» نامیده است، محکوم کرد.

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter