English            Latin   

برای دریافت مطالب جدید به این آدرس www.azoh.net  مراجعه فرمایید

Yeni Adresimiz www.azoh.net

New Address www.azoh.net 

گفتنی است این سایت آرشیو مطالب منتشر شده از اسفند 89 تا دی 92 و همچنین از مهر 94 تا شهریور 95 را شامل می شود
 

بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور تبریز در خصوص محکوم کردن دستگیریهای غیرقانونی و صدور احکام سنگین اخیر برای مدافعان محیط زیست و زبان مادری

در دنیای نوین امروزی دفاع از محیط زیست و هویت خویش از حقوقی بسیار بدیهی ملتهای جهان است. اهمیت روز افزون دفاع از محیط زیست به قدری است که در سال ۱۹۷۲ از سوی مجمع عمومی ساازمان ملل ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) به عنوان روز جهانی محیط زیست اعلام شده است. از سوی دیگر ۲۱ فوریه (۲ اسفند) از طرف یونسکو به عنوان روز جهانی زبان مادری انتخاب  و بر اهمیت زبان مادری در امر یادگیری تاکید شده است.

رژیم  ظالم ایران اکنون که پایه های سلطنت خود را سست می بیند هیچ اعتراضی را برنمی تابد. رژیم با دستگیری های غیر قانونی فعالین محیط زیست ومدنی آزربایجان جنوبی و صدور احکام سنگین بر علیه آنها شکنجه و بازداشتهای غیر قانونی فعالین آزربایجانی بار دیگر دشمنی خود را با ملت آزربایجان ثابت کرد. رژیم استعماری جمهوری اسلامی ایران که خود را در حال سقوط می بیند با افزایش فشار بر ملت های ساکن ایران سعی در کنترل اوضاع وخیم خود دارد. ما جمعی از دانشجویان پیام نور تبریز ضمن محکوم کردن بازداشتهای غیرقانونی و صدور احکام سنگین بر علیه معترضان به خشکی دریاچه ارومیه و دیگر فعالان مدنی آزربایجان خواستار تجدید نظر هر چه سریعتر در خصوص این احکام و آزادی بی قید و شرط تمامی فعالان ملی و مدنی از شکنجه گاههای اطلاعات هستیم. همچنین از سایر فعالان ملی و مدنی می خواهیم در خصوص صدور این احکام سنگین ساکت نبوده و اعتراضات خود را اعلام نمایند.

در پایان اعلام می داریم به هیچ وجه از اعتراضات خود به سیاستهای خشکانیدن دریاچه اورمیه دست نخواهیم برداشت و تا گرفتن تمامی حقوق بر حق ملت آزربایجان از مبارزات مدنی خود عقب نخواهیم نشست.

جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور تبریز

8 اسفند 1390 / آزربایجان جنوبی

Share/Save/Bookmark
 
آدرسهای ما - Follow us

YouTube

 -----

Facebook

----- 

Twitter